Jorspeis-Dzivibas-upē

Grupa “Jorspeis” izdod pielūgsmes albumu “Dzīvības upē”

2012.gada 15.jūnijā

15.jūnijā grupa “Jorspeis” nāk klajā ar savu jaunāko darbu – pielūgsmes mūzikas albumu “Dzīvības upē”. Albumā iekļautas pēdējā gada laikā tapušās oriģinālkompozīcijas, kā arī vairākas klausītājiem jau zināmas dziesmas jaunā “Jorspeis” mūziķu interpretācijā.

Albuma “Dzīvības upē” ieraksts tapis gada laikā, pastāstīja grupas mūziķis Māris Prindulis. “Tapšanas procesā esam sadarbojušies ar mūsu draugiem –  dziedātāju Jāni Strapcānu, ģitāristu Edgaru Rubeni, bundzinieku Miķeļi Vīti, mūziķi un producentu Valdi Indrišonoku, basģitāristu Uldi Kozlovski, akordeonisti Lieni Dravnieci un, protams, arī ar “Jorspeis” pamatsastāva mūziķēm – Lanu Ludiņu un Jolantu Kanašķi,” informēja M.Prindulis.

Platē “Dzīvības upē” apkopotas desmit dziesmas latviešu valodā. Šī ir pirmā reize, kad pie klausītājiem ieraksta formā nonāks līdz šim tikai radiostacijās spēlētais singls “Tavas domas”.

Viena no albuma kompozīcijām – pasaulslavenā Jana Sibēliusa korāļa “Ved mani, Dievs” aranžija tapusi sadarbībā ar pieredzes bagāto ģitāristu Kasparu Zemīti. Par albuma kopskaņu – miksu un māsteru – parūpējies skaņu vīrs un basģitārists Armands Treilihs. Albuma producenti ir grupa “Jorspeis”.

“2010 gada nogalē izgājām cauri nāves ielejai, kurā paguruma brīžos spēkus varējām smelt ticībā pārdabiskajam Dieva spēkam, kā arī pielūgsmes mūzikā. Kad mūsu vētra norimās, dzima vēlme radīt mūziku, kas stiprinātu tos, kuri iet cauri problēmām un smagiem dzīves brīžiem,” par albuma tapšanu stāsta M.Prindulis.

“Albumā dziesmas ir gan līdzi dziedamas, gan arī tādas, kas raisa pārdomas un atgādina par Dieva uzticamību, labestību un klātbūtni katrā dzīves mirklī. Ticam un ceram, ka “Dzīvības upē” atspirdzinās un stiprinās klausītāju dvēseles!”

Pie albuma dizaina strādājuši grupas mūziķi Linda un Māris Prinduļi, savukārt grupu bildēs iemūžinājis fotogrāfs Romāns Kundeckis.

Albums būs pieejams grāmatnīcās, draudžu grāmatu galdos kā arī no grupas “Jorspeis”.